trendy
Jak vybrat polobotky, které skvěle padnou?

Ne nadarmo se říká, že žena povahu muže dokáže odhadnout i podle bot, které nosí. Kvalitní kožené boty dokáží s pánským outfitem divy, obzvlášť pokud místo tenisek obujete pěkné polobotky.


Na trhu najdete obrovský výběr pánských polobotek. Polobotky nízké, kotníkové, zateplené, semišové... jak si tedy vybrat ty pravé, které padnou k vašemu stylu a vydrží věky? Poradíme vám, jaké otázky si při výběru bot položit, aby vaše výprava za kvalitním obutím byla úspěšná.

Hledáte polobotky pro běžné nošení, nebo pro slavnostní příležitost?

Ještě předtím, než se vydáte do obchodu, si ujasněte, kdy a kde budete v botách chodit. Potřebujete kvalitní obuv, ve které budete chodit do práce? Nebo se blíží plesová sezóna a vy se potřebujete obout pro slavnostní příležitost a hledáte společenskou obuv? Možná si myslíte, že je to jedno, ale vyvedeme vás z omylu. Pánské boty pro denní nošení by měly být odlišné a většinou matné, zatímco na ples nebo svatbu si můžete pořídit obuv lesklou.         
 

Semišky, mokasíny nebo kožené šněrovací polobotky?

Provedení bychom měli, ale co tvar? I tady se můžete řídit starým známým pravidlem. Pro méně formální příležitosti se hodí semišové polobotky nebo pohodlné nazouvací mokasíny. Pokud ale oblékáte klasický oblek, obout si obuv bez šněrování je velké faux pas! Pamatujte si, že k obleku vždy patří šněrovací polobotky, ideálně v koženém provedení.
                                                                                                                                         

Zapamatujte si základní barevné kombinace

Pokud jde o barvy, k modrým oblekům je vhodná černá a hnědá, k černému či šedému obleku se hodí jedině polobotky černé. Pánská obuv do špičky je známkou sebevědomí nositele, pokud jste však menšího vzrůstu, na tento typ bot zapomeňte. Zbytečně totiž deformuje proporce postavy a vy budete vypadat ještě menší, než ve skutečnosti jste.