tipy pro
Vás
10 největších chyb, aneb pozor na dress code!

Chcete vědět, jak udělat v byznysu dobrý dojem? Zajímá vás, jak vyzrát na dress code? Kromě pevného stisku ruky, příjemného, ale sebejistého vystupování totiž nesmíte zapomenout ani na svůj vzhled.

Výborný první dojem na své obchodní partnery uděláte správně zvoleným oblečením a kvalitní obuví, jejímž prostřednictvím dáte najevo, že jste muž s okázalým a osobitým vkusem. Jaké největší chyby ale můžete na svém vzhledu napáchat?
 

10 největších chyb v dress codu, kterých se vyvarujte

Nedbáte o své boty – první věc, které si na vás obchodní partneři všimnou, jsou boty. Mějte je proto vždy bezvadně čisté.

Nemáte dobrý oblek – dobře padnoucí sako je součást šatníku, do které se prostě vyplatí investovat. Pokud myslíte, že klasický oblek je pro vás moc formální, volte kombinaci „business casual“, tedy sako bez kravaty a kalhoty chinos.

Nejste barevně sladění – třeba k hnědé obuvi patří hnědý pásek u kalhot i na hodinkách a hnědá taška. A k nim modré nebo hnědé (béžové sako). Černé pánské boty zase vypadají nejlépe v kombinaci s černou nebo šedými odstíny.

Nepečujete o boty – starat se o pánskou obuv, to neznamená jen čištění a krémování. Kvalitní kožené boty potřebují po každém použití den odpočinout a vyvětrat. Používejte na ně také napínáky.

Nosíte košile s krátkým rukávem – nejen k saku košile s krátkým rukávem prostě nepatří. Pokud se bojíte horka – stačí tři ohyby a klasická košile se hodí i do horkých dnů. Navíc vypadá mnohem lépe.

Volíte špatný model bot – zapomeňte na mokasíny v kombinaci s bílými ponožkami nebo na sandály. To opravdu pravé jsou kvalitní kožené polobotky.

Bojíte se hravosti – ani pracovní schůzka nemusí být místem, kde vládne kožená upjatost. Chladnou atmosféru pomůže prolomit i drobnost – vyzkoušejte do polobotek barevné tkaničky.

Máte špatné doplňky – své osobní nezbytnosti jako telefon, notes nebo tablet nejlépe přenesete v kvalitní kožené tašce nebo aktovce. Batůžek nechte až na turistiku.

Přeháníte to se šperky – zapomeňte na masivní zlaté řetízky. A už vůbec je nenoste přes oblečení. Své postavení i úspěch budete nejlépe demonstrovat pomocí kvalitních náramkových hodinek.

Zapomínáte, že méně je často více – nejkrásnější věci jsou většinou jednoduché věci. Kvalitní košile, saka nebo boty mají střih a tvar, který se za desetiletí moc nemění – jsou prověřené každou dobou, příležitostí a situací. Jsou prostě klasické.


NV1361422.jpg NV1361409.jpg NV1361601.jpg
NV1361422 NV1361409 NV1361601